Home گردشگری

دسته: گردشگری

نوشته
سنگ نگاره های گلپایگان

سنگ نگاره های گلپایگان

سنگ نگاره ها یکی از قدیمی ترین اسناد زندگی انسانهای پیشین و جلوه گاهی از اجتماع، فرهنگ، هنر، دانش و زیست بوم آنها بوده است. می توان لقب عامیانه ترین هنر بشری را به سنگ نگاره ها داد از این بابت که از دوره های کهن تا دوره معاصر، توسط اجتماع ...

نوشته
مناره گلپایگان

مناره گلپایگان

یکی از بلندترین سازه های تاریخی در گلپایگان قرار دارد. این بنا ارتفاعی در حدود هجده متر دارد و بین اهالی به میل گلپایگان مشهور است. این اثر نیز متعلق به دوره سلجوقیان است. این میل تاریخ گلپایگان را حتما دیده است چرا که در بالای آن تقریبا همه گلپایگان در دسترس دید شما قرار می گیرد.

نوشته
بقعه امامزادگان هفده تن

بقعه امامزادگان هفده تن

بقعه از جمله کارهای بسیار زیبای معماری عهد صفویه و به دستور سردار امامقلی خان ساخته شده‌است و دارای کاشیکاری معرق و منقوش و دارای کتیبه به خط کوفی است. طبق شجره نامه موجود در اداره اوقاف و هفده‌تن، افرادی که در این محل مدفون اند عبارتند از ...

نوشته
مسجد جامع گلپایگان

مسجد جامع گلپایگان

مسجد جامع گلپایگان در اصل بر روی یک آتشکده ساسانی بنا شده است. این مسجد در زمان حکومت ابوشجاع محمد بن ملکشاه سلجوقی(حکومت ۵۱۲-۴۹۸ه.ق) ساخته شده است و در طول تاریخ بارها و بارها مرمت و بازسازی شده. این مسجد که یکی از بزرگترین و با قدمت‌ترین مساجد ایران است دارای اهمیت بسیار زیادی است و بخشی از تاریخ معماری دوره سلجوقیان را به خود اختصاص می‌دهد.

نوشته
روستای وانشان

روستای وانشان

روستای وانشان از توابع شهرستان گلپایگان واقع در استان اصفهان است. این منطقه وسیع، از کهن ترین خاستگاه های تمدنی در نجد ایران است که صدها روستای قدیمی، زیبا و مهم را در خود جای داده است.